PKW wręczy zaświadczenia o wyborze posłom w czwartek, a senatorom w piątek

Już w najbliższy czwartek (24 października br.) w Sali Kolumnowej Sejmu RP Państwowa Komisja Wyborcza wręczy nowo wybranym posłom zaświadczenia o wyborze. Dzień później w Sali 217 w gmachu Senatu RP zaświadczenia o wyborze odbiorą nowo wybrani senatorowie.

Zgodnie z art. 239 Kodeksu wyborczego, Państwowa Komisja Wyborcza wręcza posłom zaświadczenia o wyborze. W poświęconej temu uroczystości, która została zaplanowana na najbliższy czwartek (24 października 2019 r.) wezmą udział najważniejsze osoby w państwie oraz nowo wybrani posłowie na Sejm RP. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12 w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Z kolei w piątek (25 października 2019 r.), zgodnie z art. 277 Kodeksu wyborczego, PKW wręczy zaświadczenia o wyborze nowo wybranym senatorom. Poświęcona temu uroczystość odbędzie się o godz. 12 w Sali 217 w gmachu Senatu RP.

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze zapewnią transmisję obu wydarzeń na profilach PKW w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter i YouTube). Udostępnią również sygnał telewizyjny zainteresowanym stacjom.

Uwaga: organizator zastrzega możliwość ograniczenia liczby kamer telewizyjnych innych niż należące do producenta udostępniającego sygnał telewizyjny (producent transmisji: Golden Frame Media – Janusz Kurowski).

Wstęp mediów na uroczystość – na zasadach określonych przez Kancelarię Sejmu RP i Kancelarię Senatu RP.

Rejestr zmian

  • Data utworzenia

    23-10-2019 15:40

    Wprowadził:

    Wojciech Sebastian Dąbrówka

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij